GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 10471514
nr 1047 1514
Anna-Lisa Thomson
(1905-1952), Sverige
Skålfat, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Paprika, Upsala-Ekeby 1948-1962, Märkt undertill: Upsala-Ekeby, 1015, ALT, II, diameter: 33 cm
Kondition: bruksslitage, krackeleringar, glasyrmistor
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 augusti 2016
kl 18:19:21
1/8 09:58:21
Anna-Lisa Thomson
Läs mer om Anna-Lisa Thomson